הסרת צלקות

צלקת היא הדרך הטבעית של הגוף לרפא ולהחליף עור שאבד או נפגם, הצלקת מורכבת בדרך כלל מרקמה סיבית. היא עשויה להיווצר מסיבות רבות ושונות, כתוצאה מזיהומים, ניתוחים, פציעות או דלקת ברקמות. צלקות עשויות להופיע בכל מקום בגוף, והרכב הצלקת עשוי להשתנות.

צלקת עשויה להיראות שטוחה, גושית, שקועה או צבעונית.

עור הוא איבר חלק, כל כוויה, פציעה או טראומה אחרת, כגון ניתוח, עלולה לגרום לצלקת.

עכשיו צלקת לא רעה אם היא קטנה או במיקום שקל להסתיר. אבל כשלא, יש דרך לטפל בזה, מלבד להסתיר אותה מתחת לבגדים ולאיפור.

האמת היא שהצלקת לעולם לא תיעלם לחלוטין. אבל יש כמה שיטות שיכולות לעזור להפחית את גודלה ולשנות את המראה שלה.

חשוב להבין תחילה מהם סוגי הצלקות?

צלקות קלואידיות

צלקות אלו הן תוצאה פציעה עמוקה ושל תהליך ריפוי אגרסיבי מדי, הם חורגים מעבר לפציעה המקורית. לאורך זמן, צלקת קלואידית עלולה אף לעכב את התנועה, לרוב הן יהיו וורודות או אדומות מכיוון שכהות נוצרות כתוצאה מקולגן נוסף מתחת לעור.

צלקות קלואידיות שכיחות ביותר בקרב אנשים עם עור כהה.

צלקת כתוצאה מכוויה

צלקות אלו הן תוצאה של עור שנשרף, הן מקרני השמש והן כתוצאה של נוזל רותח שפגע בעור , צלקות אלו מהדקות את העור, מה שעלול לפגוע ביכולת התנועה. במקרים חמורים צלקות כתוצאה מכוויה עשויות להעמיק יותר ולהשפיע על אף השרירים והעצבים.

צלקות היפרטרופיות-

אלה צלקות מורמות, אדומות הדומות לקלואידים אך אינן חורגות מגבול הפציעה.

צלקות אקנה-

אם היה לך אקנה קשה , כנראה שיש לך את הצלקות כדי להוכיח את זה. ישנם סוגים רבים של צלקות אקנה , החל מבורות עמוקים ועד צלקות בעלות מראה זוויתי או גל.

למרות שאין דרך לגרום לצלקת להיעלם לחלוטין, ישנן דרכים להפחית אותה. בחירת הטיפול הטוב ביותר בצלקת תלויה בסוג הצלקת שיש לך.

צלקות מגיעות בכל הצורות והגדלים השונים. ידיעת סוג הצלקת שיש לך יכולה לקבוע את סוג הטיפול שאתה מקבל, החלמת הצלקת תלויה במשתנים רבים:

  • גיל המטופל, מצבו הבריאותי הכללי וההיסטוריה הרפואית
  • גיל הצלקת
  • חומרת ותסמיני הצלקת
  • סוג ומיקום הצלקת
  • סובלנות המטופל לתהליך הטיפול

טיפול בצלקות בעזרת לייזר

בטיפול לייזר משתמשים באור בעל אנרגיה גבוהה על מנת לשרוף עור פגום בצורה מבוקרת .

בטיפול בלייזר העור נפצע בצורה ממוקדת כדי להפעיל את תהליך הריפוי העצמי הטבעי שלו. לאחר חידוש העור, העור נראה חלק יותר. יש מגוון רחב של גרסאות לייזר זמינות וטיפול זה צריך להתבצע רק על ידי מטפל  מנוסה על מנת למנוע פציעות בעור שמסביב. למרבה הצער, שוב, נדרשים מספר פגישות לתוצאות טובות ומתמשכות לאורך זמן.

טיפול בלייזר לצלקות הוכיח תוצאותיו המעולות והמוקדמות ללא שימוש בכימיקלים, ההליך כולל הסרת שכבת העור העליונה כדי לחשוף את תאי העור הצעירים יותר הבסיסיים וכדי להפחית את מראה הצלקות. הטיפול יהפוך את העור לאחיד וחלק .